Tag : мизрахи

Вести Македонија

Мизрахи: Мислам дека оваа година матурата треба да се изостави

Слободен печат
Маски и ракавици државата треба во овој момент да има не само за медицинските работници, туку исто така и за полицијата и за војската. Доколку...
Ви Препорачуваме Колумни

Срамниот гест на госпоѓата министерка

Ненад Јовановиќ
Што оваа недела научивме од „случајот Мизрахи“? Научивме дека секое насилство е организирано, дека секој вид насилство е иманентно политичко, дека секое насилство е пучистичко, а...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мизрахи носела кадровски решенија дента кога била покрената постапката за нејзино разрешување

МИА Агенција
Рашела Мизрахи носела решенија за кадровски промени и овластувања на 14 февруари, на денот кога во Собранието беше покрената постапка за нејзино разрешување од функцијата...
Вести Македонија Слајдер

Кирацовски: Џафери веднаш да свика седница за разрешување на Мизрахи

Слободен печат
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не смее повторно да го стави Собранието во улога на штитеник на неподобни кадри, како што тоа го изведе во...
Вести Македонија

Спасовски за разрешувањето на Мизрахи: Опозицијата да биде мудра и да предложи нов кандидат кој го почитува Уставот

Слободен печат
Можам да правам компромис и да разговараме за политички теми, можеме да бараме решенија за тие теми, но да правам компромис за почитување на Устав...
Вести Македонија Слајдер

Мизрахи: Нема да ставам банер со Република Северна Македонија, ќе платам казна од 5 илјади евра

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска повторно застана на прес-конференција пред таблата со старото уставно име Република Македонија и порача дека друга...
Вести Македонија Слајдер

Шкријељ: Ова е фотографија која докажува дека Рашела не ја кажува вистината (ФОТО)

Слободен печат
Дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ на својот Фејсбук профил објави фотографија од Мила Царовска во министерството за труд и социјална политика...
Вести Македонија Слајдер

Мизрахи: Постои само една табла и таа е наследена

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена во Министерството е наследена. Како што појасни, не постои стара и нова,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Техничките министри се плашат да застанат пред „Северна Македонија“

Мирослава Бурнс
Техничките министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика, Наќе Чулев и Рашела Мизрахи, ги маскираат и со лукавство го прикриваат името Северна...
Вести Македонија Слајдер

Владата ги поништи решенијата на Мизрахи за разрешување директори на центрите за социјална работа

Слободен печат
Владата ги поништи решенијата на техничката министерка Рашела Мизрахи за разрешување на директорите во меѓуопштинските центри за социјална работа во Штип, Битола, Пробиштип, Валандово, Прилеп...