2 C
Скопје

Tag : мисирка

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Господин Бин ги обвини „Пријатели“ дека се плагијатори

Слободен печат
Роуан Аткинсон, славниот англиски комичар и актер кој се прослави преку улогата на Господин Бин, ја обвини екипата на култната серија „Пријатели“ дека му го...
Вести Свет

Илјадници сиромашни Американци чекаат на ред за бесплатни мисирки, додека Трамп помилува една

И.И.
Во пресрет на утрешниот празник во САД, Денот на благодарноста, во повеќе градови и населени места низ Америка се организира бесплатно раздавање мисирки. Во меѓувреме,...
Забава Магазин

Специјалитетот кој го запрепасти цел свет! (ФОТО)

Слободен Печат
Дали ова ви личи на традиционална празнична торта? Нели наликува на традиционалната мисирка што се прави за Денот на благодарноста? Епа 49-годишната слаткарка Сара Харди...