• минситерство за здравство

Ковид состојба: 319 нови случаи, 288 оздравени и двајца починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и Ресен – по 7, …

Ковид состојба: 319 нови случаи, 288 оздравени и двајца починати Read More »