• Минхен

Зверев се расправаше со судијата, сакаше да го прекине мечот, па загуби од 106 играч во светот

Германскиот тенисер Александар Зверев е поразен во четвртфиналето на турнирот во Минхен, а по поразот во осминафиналето во Монте Карло сега забележа нов слаб резултат. Кристијан Гарин беше подобар од него со 6:4, 6:4, а во следната рунда ќе игра против Тејлор Фриц. Дождот оваа недела прави големи проблеми во Баварија, а очигледно судиите тешко …

Зверев се расправаше со судијата, сакаше да го прекине мечот, па загуби од 106 играч во светот Read More »