Tag : Милошоски

Вести Македонија

Милошоски: Неприфатливо е јазикот да биде предмет на преговори во рамките на ЕУ

Слободен печат
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски изјави дека како претседател на комисијата за надворешна политика ќе побара Собранието да расправа за бугарскиот меморандум кој се однесува...
Вести Македонија

Милошоски: Џафери наместо како Спикер се однесува како министер кој ги штити колегите

Слободен печат
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски преку Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ги штити министрите од пратенички прашања. „Талат Џафери, наместо како...
Вести Македонија

Ќерките на Милошоски од денеска почнуваат во градинка

Слободен печат
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави дека неговите ќерки Дариа и Михаела од денеска почнуваат да одат во градинката „Гонџа“. „Почнуваме...
Вести Македонија

Во „Моќник” обвинети член на ДИК од СДСМ и сопруг на скопска обвинителка

Слободен печат
Членот од СДСМ во Државната изборна Комисија Јанаќе Витаноски и Вецко Здравевски, сопруг на скопска обвинителка, како поранешни лустратори се обвинети во предметот „Моќник” заедно...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски за укинувањето на функцијата „почесен претседател“: Подобро е честа да си ја задржиш кај членството и граѓаните, наместо истата да биде врамена во плакета

Слободен печат
Дополнувањата на Статутот на ВМРО-ДПМНЕ од страна на Централниот комитет претставуваат негова модернизација и заслужуваат да бидат поздравени, реагира на својот фејсбук профил Антонијо Милошоски....
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Доколку Собранието повторно се состане, тоа ќе служи како параван за озаконување на сите уредби на Владата

Слободен печат
Откако Собранието ќе се распушти, тоа не може да биде во заседание и нема мандат да заседава, смета пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, коментирајќи ја...
Вести Македонија

Милошоски по петти пат стана татко: Се роди синот Филип (ФОТО)

Слободен печат
Бившиот пратеник Антонио Милошоски по петти пат стана татко, информираше тој преку Фејсбук. Сопругата Симона се породила во Систина, а синот ќе се вика Филип....
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Заев поседува илјадници копии на нелегални снимки кои ги злоупотребува за уцени

Слободен печат
Пратеникот Антонио Милошоски на неговиот Фејсбук профил напиша дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев поседува копии на нелегални снимки и лично нарачува нивни монтажи и...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Снимките објавени на Јутјуб се нелегално направени од УБК во времето на Мијалков

Слободен печат
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вечерва на својот Фејсбук профил напиша дека петте прислушувани разговори што денеска беа објавени на Јутјуб, нелегално се направени од...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Сѐ што поседував и предадов на Рускоска

Слободен печат
Сѐ што поседував како материјал, транскрипти, аудио снимка поврзана со поранешниот премиер Зоран Заев, каде експлицитно се слуша неговиот глас и разговара за влијание во...