Милошоски Archives - Слободен печат

Tag : Милошоски

Вести Македонија Слајдер

Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава

Слободен печат
Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за законот за јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на прес-конференција...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Вилма Рускоска очигледно е замена за Катица Јанева која ќе го вдоми тимот на СЈО

Слободен печат
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Анотнио Милошоски побара владејачкото мнозинство да го повлече предлог законот за Јавно обвинителство кој е во собраниска процедура, бидејќи вчера до нив...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: РСС треба да поведе постапка за нестручно работење на судијата Ставрев

Слободен печат
За повторување на постапката на случајот „ТНТ“, Републичкиот судски совет (РСС) треба да поведе постапка за нестручно работење на судијата Ставрев, вели пратеникот Антонио Милошоски...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Милошоски ќе стане татко по петти пат

Слободен печат
Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски потврдил за „Фактор“, дека тој и неговата сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството....
Вести Македонија

Лилјана Илиевска и Илбер Руфати избрани за нови заменици на народниот правобранител

Слободен печат
Собранието денеска во рамки на 116. седница донесе одлука дека Предлог законот за правата на заедниците кои се помалку од 20 отсто од населението е...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ има поднесено околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители, соопшти на денешната прес-конференција пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. Според...
Вести Македонија

Милошоски: Дескоска и Заев се правно неписмени

Една недела министерството за правда тврди дека мора да има автентично толкување, една недела портпаролот на партијата на аболицираниот Заев држи прес конференции и повикува...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дескоска до Милошоски: Од секогаш си бил фејкер, цел живот си се занимавал со местенки

Слободен печат
Министерката за правда, Рената Дескоска, му одговори на пратеникот Антонио Милошоски, во врска со неговата реакција на социјалните мрежи дека наводно нејзин братучед од СЈО...
Вести Македонија

Фетаи: Подобро Антонио Милошоски да се спрема за одбрана

Слободен печат
Има предмети на СЈО во фаза на истрага кои беа преземени од редовното обвинителство седат во кутии и поради тоа некои осомничени лица за измами...
Вести Македонија

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Слободен печат
Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во...