• медисон киз

Барти експрес, за 62 минути ја победи Киз и обезбеди финале на Австралија Опен

Австралиската тенисерка Ешли Барти е првата финалистка на Австралија Опен откако во полуфиналето ја декласира Медисон Киз од САД. Барти ја оправда улогата на фаворит против Американката која ја победи со 6:1,6:3 за само 62 минути игра. Двојната гран слем шампионка од Ролан Гарос (2019) и од Вимблдон (2021) во финалето ќе игра со подобрата …

Барти експрес, за 62 минути ја победи Киз и обезбеди финале на Австралија Опен Read More »