Tag : медал

Останатo Спорт

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат
Дамјан Трајковски освои златен јуниорски медал на „Г1 Турнир“ во Словенија со три победи. Мила Релиќ се закити со бронзен јуниорски медал на „Г2 Турнир“...
Останатo Спорт

Експертите предвидуваат: Македонија кандидат за медал на Олимписките игри 2020!

Слободен печат
Наредната Олимпијада во Токио (Јапонија) ќе се одржи годинава во периодот од 24 јули до 89 август. Експерите веќе предвидуваат како би изгледала табелата на...
Ракомет Спорт

Шпанија „зрела“ за медал, Чешка немоќна во Виена (ВИДЕО)

Денеска официјално започна главната фаза на Европското првенство, на првиот дуел од групата 1 во Виена шпанската репрезентација ја оправда фаворитската улога славејќи против Чешка...
Еспресо Шоу биз

Мислевте дека Розга има мали гради? Деколте за медал! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната пејачка Јелена Розга, откако ги демантираше гласините дека има 12 години помладо момче од Србија, повторно ги развесели своите следбеници на социјалните мрежи со...
Кошарка Спорт

После Ѓорѓевиќ, уште еден „удар“ за српската репрезентација!

Слободен печат
Марко Симоновиќ добро му оди на клупски план, еден од најзаслужните што Цедевита после едно продолжение го совлада ФМП и се пласираше во полуфиналето на...
Останатo Спорт

Ќе ни донесе ли борењето нов олимписки медал?

Слободен печат
По повод освојувањето на бронзен медал на Светското првенство во борење и освојувањето норма за Летните Олимписки игри Токио 2020, во просториите на Агенцијата за...
Кошарка Спорт

МУНДОБАСКЕТ Кочов за „Слободен печат“: Мислам дека Американците ќе кикснат за златниот медал!

Слободен печат
Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов во разговор за „Слободен печат“ говори за досегашните подготовки на својата екипа, и одвои кои се фаворитите на...
Останатo Спорт

Алили ќе се бори за златниот медал на ЕП (ВИДЕО)

ЕП во кадетска конкуренција се одржува во Италија, Алили во Фиренца во категоријата до 48 килограми ќе се бори за златниот медал. На патот до...
Останатo Спорт

Кик-боксерот Стојчевски со сребро од Цетиње

Слободен печат
На меѓународниот Гран при трофеј „Цетиње 2019″, младиот кик-боксер Павел Стојчевски во дисциплината кик-лајт во категоријата за помлади кадети под 37 килограми го освои сребрениот...