Tag : мазут

Вести Економија

Зголемување на цените на бензините

Слободен печат
Малопродажните цени на бензините и дизелот од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Градинки, училишта и министерства се греат на нафта и мазут

Кој го загадува воздухот во Скопје и кои се главните виновници за отровниот воздух кој го дишеме? Ова прашање се актуелизира секоја година, особено во...
Вести Македонија

Гинекологија Чаир ќе продолжи да загадува во срцето на Скопје

Слободен печат
Најголемиот котел, стар повеќе од педесет години ќе продолжи да загадува во срцето на Скопје. Гинеколошката клиника „Мајка Тереза“, во Чаир и оваа зима ќе...
Вести Скопје

Ништо од чистиот воздух: Оџакот на студентскиот дом Кузман Јосифовски-Питу ги „отру“ скопјани

Слободен печат
Граѓанската О2 Иницијатива објави фотографија која се рашири на социјалните мрежи, каде може да се забележи густ чад од оџакот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ЗА ГРЕЕЊЕ И ДО 70.000 ДЕНАРИ: Колку оваa зима ќе не чинат топлите домови и КОЈ ЕНЕРГЕНС е НАЈДОБАР

Слободен печат
Грејната сезона е пред нас и ќе чини од 12.000 до 70.000 денари, во зависност од видот на енергија што се користи во домаќинството за...
Вести Економија

Повторно поскапува дизелот, а бензините со исти цени

Слободен печат
Од ноќеска на полноќ цената на дизел горивото поскапува за половина денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за...
Вести Економија

Од денеска важат нови цени на горивата

Слободен печат
Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по цена повисока за половина денар, а цената на ЕУРОСУПЕР 95...
Вести Економија

Значителен пад на цените на горивата

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата кои стартуваат од ноќеска на полноќ. Со одлуката на РЕК, горивата ќе поевтинат за 3,...