33.8 C
Скопје

Tag : Маск

Вести Свет Слајдер

Анонимуси му објавија војна на Маск: Ти си крадец и нарцис

Слободен печат
Групата, која тврди дека е дел од движењето „Анонимуси”, повика на војна со Илон Маск, обвинувајќи го основачот на „Тесла”, меѓу другото, за манипулација со...
Вести Свет Слајдер

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат
Компанијата Спејс Х продолжува да го развива својот план кој се однесува на истражување на вселената и овозможување на интернет услуги ширум светот. Минатата седмица...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Милијардерите повторно во клинч: Маск доби договор од НАСА и жестоко го испровоцира Безос

Слободен печат
Минатата недела американската вселенска агенција НАСА ја избра компанијата на Илон Маск „Спејс икс“ во конкуренција со три понуди, да го изработи идниот лендер на...
Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО: Благодарение на вградениот чип мајмун телепатски одигра видео игра

Слободен печат
Стартапот на Илон Маск (Неуралинк) вчера објави видео снимка на која се гледа како мајмун игра едноставна видеоигра откако му биле вградени импланти засновани на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Илон Маск: Подготвена сум да умрам со црвена прашина од Марс под моите нозе

Слободен печат
Канадската кантавторка Клер Елиса Бучер, попозната како Грајмс, на својот инстаграм – профил, во вторникот напиша дека е „подготвена да умре со црвена прашина од...
Вести Економија

Вредноста на „Тесла“ падна за 50 милијарди долари

Слободен печат
Инвеститорите ја намалија пазарната вредност на „Тесла” за 50 милијарди долари откако извршниот директор на компанијата Елон Маск изјави дека е можно радикално намалување на...
Вести Свет Слајдер

Берни Сандерс предлага данок со кој Безос, Закерберг и Маск би требале да платат милијарди долари

Слободен печат
Американскиот сенатор Берни Сандерс заедно со колегите сенатори Ед Марли и Кирстен Гиллибранд предлага Закон за оданочување на милијардерите. Според законот милијардерите ќе мораат да ги...
Вести Свет Слајдер

Маск тврди дека вонземјани ги граделе пирамидите, доби покана од Египет за да му докажат спротивно

Слободен печат
Сопственикот на „Тесла” и на „Спејс Икс”, Илон Маск објави на Твитер дека е очигледно оти вонземјаните ги граделе пирамидите во Египет. Aliens built the...
Вести Економија

И покрај кризата „Тесла“ бележи профит

Слободен печат
Производителот на електрични автомобили „Тесла“ и покрај пандемијата од Ковид – 19 и економската криза успеа да оствари заработка и за прв пат во својата...
Вести Свет

Налозите на Твитер на Гејтс, Маск, Безос и Бајден се хакирани

Слободен печат
Официјалните налози на Твитер на милијардерите Бил Гејтс, Елон Маск и Џеф Безос, кандидатот за демократски претседател на САД, Џо Бајден, како и компаниите „Епл”...