Tag : мартина навратилова

Останатo Спорт

Ѓоковиќ се израмни со Серена Вилијамс и тргна по рекордите на Навратилова и Граф

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 319 недела на чело на АТП ранг листата со што се израмни со Серена Вилијамс кога исто толку недели беше...
Останатo Спорт

Навратилова му се наврте на Ѓоковиќ: Гледај ТВ или плети шал

Слободен печат
Легендарната тенисерка Мартина Навратилова остро ја осуди одлуката на Новак Ѓоковиќ да ја формира Асоцијацијата на професионални тенисери откако претходно си поднесе оставка од претседателското...
Останатo Спорт

Тениските асови шокирани: Не сакаме вакви работи

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот е исфрлен од грен слем турнирот во Њујорк откако ненамерно погоди линиски судија. Ѓоковиќ фрустриран од загубата на гемот, го удри...
Останатo Спорт

НАЈСТАРИТЕ СПОРТИСТИ НА СВЕТОТ: Годините се само бројка, па нека се и стотка

Благоја Георгиевски
Активните професионални спортисти обичо рано одат во пензија, но има и исклучоци. Некои едноставно продолжуваат додека можат. Тоа може да биде долго…. Издвоивме неколкумина, кои...
Забава Магазин

СМРТ на синот, чудно УБИСТВО на сопругот: Мрачното минато на партнерката на МАРТИНА НАВРАТИЛОВА

Слободен печат
Овогодинешниот Вимблдон на трибините собра бројни тениски легенди, меѓу кои и 62-годишната Мартина Навратилова, пензионираната чешка тенисерка која гледачите ја дочекаа со овации. Сепак, најмногу...