Tag : мартин серафимов

Ракомет Спорт

Македонскиот репрезентативец Серафимов позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Денеска преку социјалните мрежи ракометарот на тимот од Автокоманда и воедно играч на најдобрата македонска репрезентација се огласи десниот бек Мартин Серафимов кој информираше дека...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер 2 се покажа како „тврд орев“ за Металург!

Слободен печат
Денеска екипата на Металург во домашното првенство триумфираше во „Автокоманда“ со резултат 25:21 против вториот тим на Еурофарм Пелистер. Составот на Зоран Кастратовиќ нешто потешко...
Ракомет Спорт

На првиот настап со Украина без Крстевски и Серафимов

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го одреди тимот од 16 ракометари кои ќе настапат на утрешниот натпревар од првото коло на Европското...
Ракомет Спорт

Брестовац со една промена пред ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на најдобрата македонска репрезентација, Данило Брестовац го има списокот со ракометари кои ги планира за ЕХФ неделата во ноември. Брестовац одлучи да го врати...
Ракомет Спорт

Португалија ја запре Македонија во осминафиналето

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години е поразена од Португалија со 25:29 (12:15) во осминафиналето на ракометниот Мундијал кој се игра во Скопје и...
Ракомет Спорт

Чиста „десетка“ за Серафимов, растури против Бахреин

Слободен печат
Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, денеска го одигра својот најдобар натпревар во досегашниот тек на кадетското СП во Скопје....