• марсело киерога

Поради министерот за здравство, бразилската делегација во Њујорк оди во карантин

Бразилската делегација на 76-та сесија на Генералното собрание на ОН одлучи да оди во самоизолација откако беше откриено дека еден од нејзините членови, министерот за здравство, е позитивен на коронавирусот, пишува Ројтерс. Оваа земја потврди дека целата делегација одлучила да биде во самоизолација 14 дена, изјави портпаролот на генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш. Претходно, …

Поради министерот за здравство, бразилската делегација во Њујорк оди во карантин Read More »