• маларија

ФОТО: Играчот на Арсенал Обамејанг хоспитализиран поради маларија!

Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг е хоспитализиран во Лондон откако беше утврдено дека тој заболел од маларија за време на престојот во Габон, каде имал репрезентативни обврски. 33-годишниот напаѓач одигра два натпревари за националниот тим на крајот на март на квалификацискиот турнир за Африканскиот куп на нации (ДР Конго 3:0, Ангола 0:2). Искусен фудбалер се …

ФОТО: Играчот на Арсенал Обамејанг хоспитализиран поради маларија! Read More »