24 C
Скопје

Tag : македонка

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Елена Ристеска возврати на провокацијата од еден Бугарин: „Јас сум Македонка!!! Чиста!“

Слободен печат
Пејачката Елена Ристеска објави фотографија на својот Фејсбук профил, со која освен големо внимание, привлече и несакани провокации. На фотографијата следеа низа коментари од нејзините...
Жена Магазин Магазин слајдер

Успешна Македонка во Австрија: Илина Бакев, менаџерка на претставништвото на компанијата „Мамас“

Женски печат/Слободен печат
Илина Бакев е менаџер на претставништвото на компанијата „Мамас“ („Mama’s“) во Австрија. Експерт по маркетинг, мајка на две девојчиња, сопруга и маратонец по хоби, но и...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Ивана Хаџиевска, историчарка и истражувач: Какво е значењето на „Македонка“ – првото женско списание во Македонија

Ј.К.Д
Гостинка во „Женски печат“ / „Слободен печат“ со своја колумна ни е историчарката и независен истражувач Ивана Хаџиевска, која пишува за важноста и значењето на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонка два пати се вработила во Катастар, еднаш како Турчинка, еднаш како Албанка

И.И.
Истата кандидатка, Македонка од Скопје, успеала да се вработи и професионално да напредува во Агенцијата за катастар во Скопје, манипулирајки со својата националност. Во 2019...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонка излекувана од Ковид-19: Се онесвестував од изнемоштеност (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонка излекувана од ковид-19 сведочи за својата борба против коронавирусот во видео порака што ја сподели на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. – Уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поза од која нема да ви биде добро: Една од најзгодните Македонки се фати за оградата и се навали да се слика! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поренашната учесничка во српското реално шоу „Задруга“, атрактивната скопјанка Елеонора Миљковиќ ги почести своите обожаватели со уште една жешка фотографија, од која буквално застанува здивот....
Вести Регион

Во Хрватска отворена истрага против четворица Хрвати и една Македонка за криумчарење странци

Слободен печат
Во Хрватска е покрената истрага против четворица хрватски и една македонска државјанка, кои криумчареле мигранти, при што заработиле најмалку 66.500 евра. Тие биле дел од...
Еспресо Мода

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Слободен печат
Во што е посебна? Еве вака – да замижиме за тоа што е убава – носи најфраерски панталони (оди па облечи ги, ако не си...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Муабет со Даниел Николовски: Се восхитувам на македонската жена, има безвремена убавина!

Јасмина Кантарџиева Димков
Неодамна, поп дивата Ријана на Инстаграм ја пофали шминката на Елена Ристеска благодарение на интервенцијата на македонскиот популарен мејк-ап артист Даниел Николовски. И ете причина...