2 C
Скопје

Tag : magazin

Магазин Магазин слајдер Семејство

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат
Ако ги засукате ракавите можете да потрошите исто толку калории како напорно да вежбате. Можеби бришењето прашина и миењето садови не ви се некои од...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат
И покрај тоа што сте беспрекорни во работните задачи и го организирате денот за една минута, сепак имате впечаток дека работата страда. Без грижа, не...
Забава Магазин Магазин слајдер

За меки и здрави усни направете сами балзам кој ќе ве штити од штетните УВ-зраци!

Слободен Печат
Усните бараат постојана нега без оглед на временските услови. Наместо скапи препарати за нега, можете и самите спремите потполно природен балзам против испукани усни. Состојки:...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Дисциплината на децата во Кина шокираше многумина: Дали и нашите деца ќе одат вака во градинка и училиште? (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако не е позната точната локација на која е снимено ова видео, тоа сепак на најдобриот можен начин покажува како Кина успеа да ја спречи...
Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Жена Забава Магазин

Теа ни открива рецепт за велигденски кифлички во форма на моркови

Јасмина Кантарџиева Димков
Една од највлијателните готварски ѕвезди на социјалните мрежи кај нас е Теодора Георгиевска која стои зад профилот „Готвиме со Теа“. Љубовта и страста кон готвењето...
Забава Магазин

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат
Овен Комуникативни сте. Потрудете се добро да се претставите и да остварите нови контакти кои ќе ви помогнат во работата. Закажете средба и дружење со...
Забава Магазин

За само 5 секунди откријте дали и колку сте под стрес

Слободен печат
Јапонскиот психијатар Акиоши Китаока направил тестирање со помош на слика на оптичка илузија преку која можете да ја откриете моменталната состојба на вашиот ум. Сè...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета го направи Божиќниот пудинг со синот, внукот и правнукот

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора и нејзините тројца наследници – синот Чарлс, внукот Вилијам и правнукот Џорџ – се собраа пред украсената елка во Бакингемската палата на...
Забава Магазин

Бесплатно гориво за оние кои ќе дојдат во бикини! Очекувале згодни девојки, а еве што добиле! (ВИДЕО)

Слободен печат
На една бензинска станица во рускиот град Самара дошле до идеја како да привлечат повеќе купувачи. Имено, бесплатно гориво би добиле сите кои би дошле...