1 C
Скопје

Tag : Љупчо Петковски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Петковски: Разбиен дуополот на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, успехот на Левица е лекција дека нешто треба да се промени во изборниот модел (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е идеален момент ВМРО-ДПМНЕ да покаже дека се реформира. Колку ова ќе значи прекинување на традицијата на Груевски, не сум убеден. Цело време да...
Вести Македонија Слајдер

Петковски: Очекувам ниска излезност и долго време да се прави влада, посакувам некој конечно да излезе со политичка визија за наредниве 10 години (ВИДЕО)

Слободен печат
Партиите имаат ѓаволски тешка работа да ги привлечат граѓаните да излезат да гласаат. Од тука произлегува по онаа бизарност во спотовите. Очекувам ниска излезност. Не...
Вести Македонија Слајдер

Петковски: Исходот од изборите неизвесен до последен момент, ДУИ ги украдоа темите и со еден удар убија неколку муви (ВИДЕО)

Слободен печат
Кампањата, одредени политичките спотови во ова предизборие се бизарни. Тешко се доближуваат партиите до граѓаните и веројатно за тоа се веќе свесни. Проценките до сега...
Вести Македонија Слајдер

Петковски: Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност, популизмот и додворувањето на граѓаните ќе ни се удрат од глава (ВИДЕО)

Слободен печат
-Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност. Постојат повеќе причини, и на партиите ќе им биде ѓаволски тешко да ги привлечат граѓаните да излезат...