Лука Модриќ Archives - Слободен печат

Tag : Лука Модриќ

Спорт Фудбал

Погледнете го новиот супер-луксузен дом на Модриќ вреден 12 милиони евра (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, си купи нов супер-луксузен дом во Мадрид за кој одвои 12 милиони евра. Новиот дом на Модриќ се наоѓа...
Вести Регион

Хрватскиот шпион во Србија финансиран од ЛУКА МОДРИЌ ?!

Слободен печат
Поранешниот припадник  на МУП, Дражен Летиќ, му доставил на својот колега во Хрватска Никола Кајкиќ фалсификувани документи кои биле користени за дискредитација на обвинителот, со...
Спорт Фудбал

Модриќ нема да ја брани титулата, имаме 30 кандидати за „Златната топка“!

Слободен печат
„Франс Фудбал“ ги објави 30 имиња кандидати за годинешната „Златна топка“, најпрестижната награда во светот на фудбалот. Фаворите за освојување на ова признание се Виржил...
Спорт Фудбал

ТОА СЕ ЧЕКАШЕ: Модриќ ги изненади фановите на Реал Мадрид!

Слободен печат
Хрватскиот фудбалер на тој начин ги смири загрижените фанови на неговата екипа Реал Мадрид, бидејќи за помалку од две недели „кралскиот“ клуб треба да гостува...
Спорт Фудбал

ЛА ЛИГА: Еврогол на Модриќ, конечно „проработи“ и Азар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како лидери ја пречекаа Гранада, која приреди сензација во првите седум кола од шпанскиот фудбалски шампионат, па се најде на самиот врв, но во овој...
Спорт Фудбал

Славје во домот на Лука Модриќ (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот хрватски фудбалер Лука Модриќ не крие колку е горд. Имено, тој на својот Инстаграм профил објави фотографија од вториот роденден на неговата ќерка Софија....
Спорт Фудбал

Само бод за светските вицешампиони против Азербејџан (ВИДЕО)

Слободен печат
„Коцкестите” го отворија резултатот уште на стартот, по голот на Лука Модриќ од белата точка. Избраниците на Златко Далиќ имаа иницијатива, но не постигнаа втор...
Спорт Фудбал

МОДРИЌ+120 МИЛИОНИ: Нејмар веќе го прогласија за „предавник“!

Слободен печат
Информациите велат дека ПСЖ ќе ја прифати понудата од 120 милиони евра за услугите на бразилската ѕвезда Нејмар. Веќе го прогласуваат како „предавник“, следејќи по...
Спорт Фудбал

Милан за 55 милиони евра го купува напаѓачот на Атлетико!?

Слободен печат
Според италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио, на „Сан Сиро“ веруваат дека можат да го ангажираат аргентинскиот интернационалец Кореја (24) чии интереси ги застапува португалскиот менаџер...
Спорт Фудбал

Немате ниту евро, а го сакате Лука Модриќ!

Слободен печат
Долг период се зборува за заминување на Модриќ од „кралскиот“ клуб, претходно во игра за неговиот потпис беше Интер, а сега во редот се најде...