Tag : луис енрике

Спорт Фудбал

Енрике и официјално се врати на клупата на Шпанија

Слободен печат
Луис Енрике и официјално се врати на клупата на Шпанија, 49-годишниот стратег доаѓа на местото на Роберто Морено. Поранешниот тренер на Селта, Барселона и на...
Спорт Фудбал

Арсенал на најде замената за Емери

Слободен печат
Поразот од 2:0 на гостувањето кај Лестер го зголеми притисокот врз менаџерот на Арсенал, Унаи Емери. Емери се очекува да ја преживее паузата во Премиер...
Спорт Фудбал

Брука во Романија, свирежи при минута молчење во чест на ќерката на Енрике (ВИДЕО)

Слободен печат
Романските навивачи го навлекоа бесот на фудбалската јавност ширум Европа со срамното однесување пред почетокот на натпреварот на нивната репрезентација против Шпанија. Натпреварот започна со...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет сочувствува со Луис Енрике

Слободен печат
Семејството на Луис Енрике, вчера доживеа вистинска трагедија откако деветгодишната ќерка Хана почина од рак на коските. „Нашата ќерка не напушти по петмесечната борба со...
Спорт Фудбал

Голема семејна трагедија, почина ќерката на Луис Енрике

Слободен печат
Шпанските медиуми пренесуваат дека ќерката на Енрике починала од рак на коска, остеосаркома, и дека нејзината болест беше единствената причина зошто Луис се повлече од...
Спорт Фудбал

Луис Енрике си замина, Шпанија има нов селектор

Морено доаѓа како наследник на досегашниот стратег на црвената „фурија“, Луис Енрике, беше соопштено на денешната вонредна прес конференција. Од приватни причини си заминува Енрике...