• Љубомир Јовевски

Јовевски: Обвинителството не ја чекаше оставката на Рашковски за да побара негово приведување

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски во неговото вечерашно гостување во емисијата „Топ Тема“ на ТВ Телма рече дека обвинителството отворило истрага по допрен глас уште додека Рашковски сѐ уште ја извршувал функцијата. – После преземените предистражни мерки, јавниот обвинител којшто постапува по предметот нашол дека постојат основи за отворање истрага и ја отвори истрагата и притоа …

Јовевски: Обвинителството не ја чекаше оставката на Рашковски за да побара негово приведување Read More »