-1 C
Скопје

Tag : лончар

Вести Регион

Лончар: Како на луѓето да им е драго во Србија да има што повеќе починати од коронавирусот

Слободен печат
Во Србија не стивнуваат реакциите по синоќешната изјава на членот на владиниот кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон, дека во Белград до крајот на јуни имало...
Вести Економија

НБРМ и ОПМ ќе се залагаат на унапредување на заштитата на корисниците на банкарски услуги

Слободен печат
Со координирани активности за унапредување на регулативата поврзана со заштитата на правата на потрошувачите, како и за обезбедување уште подобро и поефикасно информирање на потрошувачите...
Вести Регион

Лончар: Последниот случај на коронавирус во Србија ќе биде до 10 јули

Слободен печат
Последниот случај на зараза со коронавирусот во Србија би требало да се забележи околу 9 или 10 јули, изјави денеска српскиот министер за здравство Златибор...
Вести Регион Слајдер

Хаос пред српското Собрание: Обезбедувањето спречи тепачка меѓу Обрадовиќ и Лончар (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на српската партија Двери, Бошко Обрадовиќ, неколку пратеници и симпатизери на партијата ги „блокирале“ денеска скалите на влезот на Собранието во Србија. Во еден...
Вести Регион Слајдер

Лончар: Болниците и касарните во Србија подготвени доколку се појави коронавирусот

Слободен печат
Доколку се појави новиот коронавирус во Србија, нема да биде крај на светот, бидејќи сме подготвени да реагираме, изјави српскиот министер за здравство Златибор Лончар....
Вести Регион

Лончар: Ги презедовме сите мерки за да го спречиме коронавирусот, но не е можно Србија во 21 век да се изолира од сè

Слободен печат
Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар, денеска изјави дека Србија ги презела сите мерки за да го спречи пристигнувањето на новиот коронавирус, но дека нема...
Вести Регион

Лончар: Уште никој нема измислено ветер за да го растера загадувањето

МИА агенција
По повод загадувањето на воздухот во Србија, што и денеска е големо, се огласи министерот за здравство, Златибор Лончар, кој изјави дека „има загаден воздух,...