• лил

Како функционира финансискиот фер-плеј: Други ограничуваат, за ПСЖ не постојат правила

Навивачите на ПСЖ летово се најсреќни бидејќи клубот успеа да го ангажира еден од најдобрите играчи на светот, Лионел Меси. Но, се чини дека не сите во Франција се воодушевени што Аргентинецот дојде на „Паркот на принцовите“, и тоа не во спортска смисла, туку во чисто економска. Фактот дека „светците“ ќе треба да трошат помеѓу …

Како функционира финансискиот фер-плеј: Други ограничуваат, за ПСЖ не постојат правила Read More »