17.8 C
Скопје

Tag : лил

Спорт Фудбал

Најголемиот ум во светот на фудбалот го откри Мбапе и два пати го победи ПСЖ во Лига 1

Слободен печат
За многумина фудбалски фанови името на Луис Кампос е непознато, но навивачите на Монако и Лил со воодушевуваше го изговараат неговото име. Феноменалниот Португалец кој...
Спорт Фудбал

Мењан е новиот голман на Милан, Донарума во Челси или Јуве!?

Слободен печат
Досегашниот играч на францускиот шампион Лил, Мајк Мењан е новиот голман на Милан, денеска официјално соопштија од италијанскиот клуб. Само еден ден откако техничкиот директор...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лил е најголемата европска сензација, не беше ни во топ 3 фаворити!

Слободен печат
Фудбалерите на Лил приредија големо изненадување, освојувајќи ја шампионската титула во француската „Лига 1“.. Составот на Галтие славеше на гостувањето кај Анжер со 1:2, а...
Спорт Фудбал

Кикс на Лил, последното коло ќе одлучува за шампионот во Франција

Слободен печат
Лидерот во Лига 1, Лил не успеа да го победи Сент Етјен играјќи 0:0 и му дозволи на ПСЖ да дојде на само еден бод...
Спорт Фудбал

Милан веќе го прежали Донарума, се договори со најдобриот голман во Лига 1

Слободен печат
Радио Монте Карло кој речиси никогаш не греши кога станува збор за фудбалски трансфери, објави дека Милан и лидерот во Лига 1, Лил, постигнаа усмен,...
Спорт Фудбал

Донарума може слободно да си оди, Милан најде нов голман

Слободен печат
Се поизвесно е дека по завршување на сезоната, италијанскиот репрезентативен голман Џанлуиџи Донарума ќе го напушти Милан бидјеќи му завршува договорот, а двете страни не...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Црвен картон на Нејмар, сакаше физички да се пресмета со играч на Лил!

Слободен печат
Дербито во Франција помеѓу екипите на ПСЖ и Лил го одбележа инцидент во кој учествуваше ѕвездата на париските „светци“, Нејмар. Парижаните загубија на домашен терен...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат
Во рамките од петтото претпоследно коло од групната фаза во Лига Европа, екипата на Динамо Загреб вечерва триумфираше со резултат 0:2 против Феенорд од Холандија....
Спорт Фудбал

Лани беше најскап фудбалер, а сега едвај игра за Арсенал!

Слободен печат
Николас Пепе во летото 2019 година стана најскап трансфер во историјата на Арсенал кога англискиот клуб му плати на Лил 80 милиони евра. Но, изненадувачки...
Спорт Фудбал

ФОТО: И на 39 години Ибрахимовиќ игра во животна форма!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ и натаму ги воодушевува љубителите на фудбалот ширум Европа и светот.. Швеѓанецот има 39 години, но тоа не го спречува да биде најдобар...