Tag : лични документи

Вести Македонија Слајдер

Управните служби на МВР со ново работно време во пресрет на годишните одмори

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои живеат на територијата на Град Скопје дека  согласно констатираната состојба на зголемено аплицирање за лични документи, имајќи...
Вести Македонија Слајдер

МВР го продолжува рокот на важење на личните карти, пасошите и возачките

Слободен печат
На предлог на заменичката на министерот за внатрешни работи, Славјанка Петровска, МВР реши да го продолжи рокот на важење на личните документи, патните исправи, возачките...
Вести Македонија Слајдер

Деркоски: Ниту еден избирач нема да може да гласа без важечки личен документ на изборите на 12 април

Слободен печат
Ниту еден избирач нема да може да гласа без важечки личен документ на предвремените парламентарни избори на 12 април, предупреди денеска претседателот на Државната изборна...
Вести Македонија Слајдер

Славјанка Петровска: Без одобрение од Наќе Чулев, џабе се сликате за пасош

Мирослава Бурнс
Заменичката на министерот за внатрешни работи, Славјанка Петровска за „Слободен печат“ тврди дека од службите за изработка на патна исправа, добила информација дека без одобрение...
Вести Македонија

Петровска: Министерот за внатрешни работи е тој што треба да го реши проблемот со пасошите

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи е тој што треба да го реши проблемот со пасошите, а ако не знае треба да побара совет, изјави за медиумите...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Хаос во МВР: Пасошите доцнат, возачките по итна постапка, а граѓаните „заглавени“

Мирослава Бурнс
„Заглавени“ граѓани на кои им пропаѓаат работните ангажмани во странство и испланираните приватни патувања – ова е резултатот од застојот и доцнењето во Министерството за...
Вести Македонија

Петровска: Постапката за набавка на обрасците е спроведена, а договорот е склучен согласно Законот за јавни набавки

Слободен Печат
Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Славјанка Петровска соопшти дека постапката за набавка на обрасците за лични документи е спроведена и договорот е склучен согласно Законот...