15 C
Скопје

Tag : лекарите

Вести Свет

Норвешка им препушта на лекарите да одлучат кој ќе прими вакцина против Ковид-19

Слободен печат
Норвешките власти оставија на лекарите да одлучат кој треба да се вакцинира против Ковид-19. Норвешката агенција за лекови вчера соопшти дека вкупно 29 лица имале...
Вести Свет Слајдер

Борис Џонсон: Лекарите се подготвуваа да ме прогласат за мртов

Горан Наумовски
Британскиот премиер Борис Џонсон откри дека лекарите се подготвувале да прогласат негова смрт кога му се влошила состојбата кога минатиот месец на интензивна нега се...
Вести Свет Слајдер

Џонсон: Животот им го должам на лекарите

Британскиот премиер Борис Џонсон се огласи во јавноста, откако, поради компликации од ковид-19, минатата недела беше сместен на Одделение за интензивна нега и истакна дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лекарите се поделија, едни дебатираат, други протестираат

Мими Шушлеска Петкова
Прашањето дали треба да се протестира или да се дебатира за насилството врз лекарите ги скара белите мантили. Откако Здружението на млади лекари најави дека...
Вести Македонија

Филипче: Со конкретни мерки покажавме грижа за пациентите и лекарите

Слободен печат
Во изминатите 2 години, со конкретни мерки и политики во здравството покажавме што значи вистинска грижа за пациентите, за здравствените работници, за подобрување на условите...