23.8 C
Скопје

Tag : лажиче

Ви Препорачуваме Слободен удар

Ако навистина мора, нека биде со едно лажиче

Срѓан Ивановиќ
Морам да признам дека немам никакво практично искуство со светите тајни на христијанството и на тоа поле единствено располагам со енциклопедиска поткованост, рамна на седмоодделенец,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Нико Беќаровски со остри критики по вчерашните снимки: Сите Вие што се причестивте со исто лажиче, го обесчестивте трудот на белите мантили

СП.
Поранешниот директор на Клиниката за токсикологија и професор на медицинскиот факултет, д-р Нико Беќаровски со остри критики по вчерашното причестување во повеќето црквовни храмови низ...