-8 C
Скопје

Tag : лари кинг

Магазин Магазин слајдер Сцена

Водителот Лари Кинг сместен во болница откако добил позитивен тест на коронавирусот

Слободен печат
Американскиот телевизиски новинар Лари Кинг е сместен во болница во Лос Анџелес, откако имал позитивен тест на коронавирус, објави „Дејли мејл“. Larry King, 87, ‘is...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот водител Лари Кинг за три недели загуби две деца

Слободен печат
Легендарниот американски водител Лари Кинг (86) е скршен поради огромната трагедија која му се случи на неговото семејство. Имено, познатиот водител во рок од три...