25.8 C
Скопје

Tag : квлаификации за еп

Ракомет Слајдер Спорт

Лазаров: Ме исцрпува новата улога, кога нешто сакате, го работите со страст без проблем

Слободен печат
Кирил Лазаров на најдобар можен начин дебитираше на селекторската функција, Македонија вчера во квалификациите за ЕП 2022, го совлада актуелниот светски шампион Данска со 33:29....
Останатo Спорт

Пласманот на ЕП станува невозможна мисија, Србија ги декласира футсалците

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз од Србија во квалификациите за ЕП 2022. Вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Македонија загуби со убедливи 1:6 од Србија...
Останатo Спорт

Турција е преголем залак за одбојкарите, шансите за пласман ЕП останаа

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија загуби со 1:3 во сетови (16:25,25:18,18:25,12:25) од Турција во квалификациите за ЕП, но ги задржа шансите за пласман на континенталниот собир....
Спорт Фудбал

Милевски: Ми беше задоволство да работам со личности и фудбалери како вас, многу научив и сè уште учам и од вас.

Слободен печат
Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија, Благоја Милевски по завршувањето на квалификациите за ЕП, на кое надежите завршија на второто место но не го...
Кошарка Спорт

Проблеми за селекторот Тодоров, Ѓуроски позитивен на корона и не игра во Талин

Слободен печат
Репрезентативното крило доби позитивен резултат на задолжителниот ПЦР тест кој го направи по враќањето во Аликанте. – За жал, нема да можам да му помогнам...
Спорт Фудбал

Милевски: Не е важна ниту Шпанија, ниту Израел, најважно е како ние ќе одиграме

Слободен печат
Младата фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките пред двата последни натпревари од квлаификациите за Европското првенство до 21 година. Надежите на 12. ноември му гостуваат на...