24.8 C
Скопје

Tag : квалитетот

Магазин Магазин слајдер Храна

Како правилно да го замрзнете лебот за да го зачувате квалитетот и свежината?

Слободен печат
Многу луѓе ги замрзнуваат остатоците од леб за подоцна да можат да ги искористат. Експертите за храна ја одобруваат оваа постапка, но предупредуваат дека замрзнувањето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат
Изборот на прашоци и течни детергенти за перење на алиштата е огромен. Цената не е секогаш вистинското мерило за квалитетот, а не е лесно ниту...
Еспресо Секс

Вложете труд во својата врска – 4 чекори со кои ќе ја унапредите и подобрите

Слободен печат
За квалитетот на вашата врска, не е важно колку долго трае таа, најважно е двајцата да бидете присутни и посветени и да уживате во својата...
Магазин Семејство

Новите истражувања покажаа: Развојот на интелигенцијата кај децата зависи и од оваа важна работа!

Слободен печат
Новото истражување на универзитет во Финска покажало дека здравата исхрана влијае на нивото на интелигенција кај децата. Истражувањето покажа дека детската диета влијае за подобро...
Вести Економија

Саем за енергетска ефикасност по повод Светскиот ден на животната средина

МИА Агенција
По повод 5 јуни – Интернационалниот ден на животната средина, ЕВН, Шпаркасе Банка и EBRD GEFF организираат Саем за енергетска ефикасност. Годинава, тема на одбележувањето е...