• квалификации за сп 2022

Бонучи сè уште не може да го преболи поразот од Македонија: Лудост е да се игра еден натпревар во баражот

Искусниот дефанзивец на италијанската репрезентација, Леонардо Бонучи го обвини системот на натпреварување во квалификациите за пласман на Светското првенство како главна причина што „аѕурите“ нема да играат во Катар. Италијанците минатиот четврток загубија од Македонија во Палермо во бараж натпреварот за пласман на Мундијалот во Катар, а Бонучи веќе шести ден не може да го …

Бонучи сè уште не може да го преболи поразот од Македонија: Лудост е да се игра еден натпревар во баражот Read More »