23.8 C
Скопје

Tag : квалификации за сп 2022

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Бразил останува максимален во квалификациите за СП 2022

Слободен печат
Репрезентацијата на Бразил го победи Еквадор со 2:0 во петтото коло од квалификациите за СП 2022 година. Во центарот на вниманието беше Нејмар кој беше...
Спорт Фудбал

Северна Кореја се откажа од квалификациите за СП 2022

Слободен печат
Фудбалската федерација на Северна Кореја (ПРКФА) ја извести Азиската федерација (АФЦ) дека нејзината репрезентација нема да учествува во вториот круг од квалификациите за пласман на...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Победата против Германија е шлагот на тортата

Зоран Спасоски
Фудбалската репрезентација на Македонија минатата недела приреди вистинско изненадување во квалификациите за пласман на Светското пренство во Катар 2022 година со победата над Германија од...
Слајдер Спорт Фудбал

Каков сеир на сметка на Вернер, „доби“ македонска лична карта со уникатен матичен број

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија вчера ја оствари најголемата победа, со совлада четирикратниот светски шампион Германија со 1:2 и тоа на гостински терен. Очекувано, реакциите за...
Спорт Фудбал

Пандев: Храбрите ги следи среќата, оваа генерација заслужува многу поголем респект

Слободен печат
Горан Пандев капитенски ја предводеше македонската репрезентација на вчерашниот натпревар во Дуизбург кога беше совладана Германија во квалификациите за СП 2022 година.   Гранде Пандев...
Спорт Фудбал

Џенова и Наполи им честитаа на Пандев и Елмас за големата победа над Германија

Слободен печат
Македонските репрезентативци сè уште s се главна фудбалска вест во светските медиуми по победата на четирикратниот светски шампион Германија со 1:2 во квалификациите за СП...
Спорт Фудбал

Лазаров го поздрави успехот на фудбалерите: Ви честитам од срце и само напред кон нови победи

Слободен печат
Капитенот и селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров им честиташе на фудбалерите за големата победа над Германија во квалификациите за СП 2022. „...
Спорт Фудбал

ФОТО: Како медиумите од регионот ја одбележаа победата на Македонија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија вчера беше фудбалска вест број еден по победата над Германија во Дуизбург со 1:2 во квалификациите за СП 2022.  Да се...
Спорт Фудбал

Лев: Максимално сме разочарани

Слободен печат
Германскиот селектор Јоаким Лев кој си заминува од селекторската функција по завршување на ЕП, беше шокиран од поразот на неговите избраници од Македонија. Очекувано, германските...
Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО: Мексикански коментатор зајде по голот на Елмас

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија приреди вистинска сензација со победата над четирикратниот светски шампион Германија со 2:1 во Дуизбург. Победата на „црвено-жолтите“ беше фудбалска вест број...