• квалификации за лига на европа

АЕК Ларнака и Тричковски го елиминираа Партизан во квалификациите за ЛЕ

Српскиот вицешампион Партизан им приреди уште едно непријатно изненадување на своите навивачи во новата сезона и доживеа елиминација во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на Европа. „Црно-белите“ пред своите навивачи во Белград одиграа 2:2 против АЕК Ларнака за кого настапува поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски и не успеа да го надомести голот …

АЕК Ларнака и Тричковски го елиминираа Партизан во квалификациите за ЛЕ Read More »