Tag : крвна група

Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Ново истражување: Луѓето со крвна група А имаат 45 отсто поголеми шанси да се заразат со коронавирус

Слободен печат
Во новата студија истражувачите откриваат дека луѓето со крвна група А се поврзани со 45 отсто поголеми шанси дека ќе се заразат со ковид-19. Истражувањето...
Вести Свет

Лицата со крвна група А имаат поголем ризик при заразување со коронавирусот

Слободен печат
Германски и норвешки лекари ги потврдија претпоставките на своите кинески колеги дека крвната група има одлучувачка улога во развојот на заболувањата од новиот коронавирус. Кинески...
Здравје Магазин

Кинеските научници: Луѓето со крвна група А се најзагрозени од коронавирус

Слободен печат
Кинеските научници прегледале податоци од 2.000 пациенти од болници во Вухан и Шенжен, вклучувајќи и повеќе од 200 смртни случаи. Според најновите податоци, меѓу жителите...
Магазин Семејство

Сите предности и слабости на луѓето со „НУЛТА“ крвна група

Слободен печат
Луѓето со крвна група 0 се посебни. Може да им даваат крв на сите останати групи, но можат да примат крв само од својата крвна...