13 C
Скопје

Tag : кристијан николов

Кошарка Спорт

Николов: Нè стигна заморот, клучен момент беше скок-играта!

Слободен печат
Македонија го претрпе и четвртиот пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во 2022 година. Денеска во Перм пресилни беа...
Кошарка Спорт

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Кристијан Николов (23 год, 188 см) и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша нов едногодишен...
Кошарка Спорт

Уште еден репрезентативец потпиша за МЗТ Скопје

Слободен печат
Станува збор за искусен крилен центар, кој одлично се снаоѓа и на позицијата „пет“, од кого се очекува да биде еден од факторите за добра...