4 C
Скопје

Tag : Котор

Вести Регион

Во Шпанија „падна“ црногорскиот наркобос од Котор

Слободен печат
Денес во Шпанија е уапсен Васо Перовиќ (49) од Црна Гора, кој според оперативните информации на полицијата е наведен како член на организирана криминална група...
Вести Регион Слајдер

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат
Силното невреме во Црна Гора вечерва предизвика поплави во Котор и Тиват, поради што имаше големи проблеми во сообраќајот. Од дирекцијата за вонредни состојба на...
Вести Регион

Убиен водачот на шкаљарски клан, Веселин Вукотиќ

Слободен печат
Во црногорскиот град Котор синоќа е убиен 69-годишниот Веселин Вукотиќ, татко на водачите на криминалниот шкаљарски клан, Јован и Игор Вукотиќ. Како што соопшти црногорската...