Tag : кошаркарска репрезентација на САД

Кошарка Спорт

Американците ја научија лекцијата, со „Дрим тим“ на ОИ во Токио

Слободен печат
Репрезентацијата на САД на неодамна завршено Светско првенство во кошарка кое се одржа во Кина, го освои седмото место што е најслаб пласман во историјата....
Кошарка Спорт

НБА ѕвездите најавуваат кам-бек во репрезентацијата

Слободен печат
Катастрофалниот настап на штотуку завршеното Светско првенство во Кина, ги натера најдобрите НБА ѕвезди да најавуваат враќање во репрезентацијата на САД и одмазда за слабиот...
Кошарка Спорт

Американците сфатија дека се избламираа на Мундобаскетот

Слободен печат
Мундобаскетот заврши со триумф на селекцијата на Шпанија, но главна приказна од ова натпреварување е катастрофалниот пласман на САД. Кошаркарите на САД кои настапија без...
Кошарка Спорт

Брајант: Ќе биде се потешко за САД да доминира

Слободен печат
Кошаркарите на САД со победата над Полска од 87:74 го освоија седмото место на Мундобаскетот во Кина.  Американците на СП во Кина дојдоа како бранители...
Кошарка Спорт

Американските репрезентативци не трпат навреди

Слободен печат
Репрезентацијата на САД не успеа да ја одбрани титулата на Мундобаскетот во Кина, губејќи уште во четвртфиналето и тоа од селекцијата на Франција. Потоа следеше...
Кошарка Спорт

Нов шок на Мундобаскетот, Франција ги исфрли Американците

Слободен печат
Французите во полуфиналето ќе се сретнат со Аргентина која вчера го елиминира вториот голем фаворит за трофејот, Србија. Иако беше предвидено да играат во полуфиналето,...