4 C
Скопје

Tag : корисници

Магазин Магазин слајдер Технологија

„Google“ ќе развива нова технологија која би требало да ги замени „колачињата“

Слободен Печат
Употребата на „колачиња“ (анг. „cookies“) отсекогаш била спорна од гледна точка на приватноста на корисникот, поради што компанијата одлучи да развие нова технологија. Повеќето свои...
Вести Скопје

Без вода утре дел од корисниците од улица „Киро Гавриловски”

Слободен печат
Прекин на водоснабдувањето утре во 9 часот ќе имаат дел корисниците од улицата „Киро Гавриловски”, во населбата Водно. ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира...
Вести Свет

Фејсбук ќе ги информира корисниците за климатските промени

Слободен печат
Американската компанија Фејсбук најави создавање на посебен центар за информации за климата „Информативен центар за климатски науки” (Climate Science Information Center), кој на корисниците ќе...
Вести Економија

МБА: Одложена отплата на кредити нема да има за сите корисници

МИА Агенција
Банките ќе овозможат втор период на одложена отплата на кредитите само за клиентите кои имаат реална, неопходна потреба како на пример да останале без работа,...
Вести Економија

НБРМ и ОПМ ќе се залагаат на унапредување на заштитата на корисниците на банкарски услуги

Слободен печат
Со координирани активности за унапредување на регулативата поврзана со заштитата на правата на потрошувачите, како и за обезбедување уште подобро и поефикасно информирање на потрошувачите...
Вести Економија

Од утре граѓаните ќе може да ги користат ваучерите за летување

Слободен печат
Граѓаните кои немаат поголеми примања од 15 илјади денари месечно ќе може да ги искористат средствата во висина од 6.000 денари за летување или зимување...
Вести Економија

АЕК: Зголемените мрежни капацитети треба да ги намалат цените на услугите на операторите

Слободен печат
За најмалку два пати ќе се зголемат капацитетите за транспорт на сообраќајот на операторите на пазарот на електронски комуникации, што беа намалени поради оптовареност на...
Вести Економија Слајдер

До 18 јули треба да бидат испорачани домашните платежни картички, со средства кои може да се користат до средината на август

Слободен печат
Деветте банки ги испечатија првите домашни платежни картички. До 18-ти следниот месец треба да бидат испорачани до сите 324.479 корисници, а кои своите средства ќе...
Вести Скопје

Утре без вода дел од корисниците во општина Центар

Слободен печат
ЈП „Водовод и Канализација-Скопје” известува дека утре поради исклучување на стари водоводни мрежи на улиците „Питу Гули” и „Караорман”, без водоснабдување ќе бидат дел корисниците...
Вести Економија

Бислимоски: Енергетските компании бараат зголемување на нивните цени, ќе ги анализираме доставените податоци

Миа Агенција
Сите регулирани енергетски претријатија веќе ги доставиле своите барања за определување на цена и на тарифи за пренос и за дистрибуција на електрична енергија до...