16 C
Скопје

Tag : кореографка

Културен печат

Танц Фест 2021: „Менада“ за американската кореографка Каролин Карлсон

Тони Димков
Легендарната кореографка Каролин Карлсон е добитничка на наградата „Менада“ за животно дело и врвни достигнувања во областа на танцот на Танц Фест 2021, објави најзначајниот...
Жена Магазин

Стил на неделата: Рисима Рисимкин, кореографка

Слободен печат
– Постојаноста е карактеристика која денес не ја сретнувам често и затоа ме радуваат сите оние што ја поседуваат и се придржуваат до неа. Кореографката...