Tag : кометал ѓп

Ракомет Спорт

Вујовиќ: Вардар доаѓа до ситуација да заврши како Кометал ЃП!

Слободен печат
Долгогодишниот финансиер на скопски Вардар, првиот човек на СЕХА Газпром лигата, Михајло Михајловски, ги засука ракававите кога станува збор за формирање состав за наредната сезона....
Ракомет Спорт

ИНТЕРВЈУ СО ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ: Без вложувања не можеме да имаме нов „Кометал ЃП“ или нов „ЖРК Вардар“!

Индира Кастратовиќ, која остави голема трага во македонскиот женски ракомет на репрезентативен и клупски план, во интервју за „Слободен печат“  вели дека само со верба...