Tag : КК Гостивар

Кошарка Спорт

Димчевски потпиша нов договор со Гостивар

Слободен печат
Како што официјално информираат од клубот, останува еден од играчите со најдолг стаж во екипата. Меѓу другото главна причина за продолжување на соработката е и...
Кошарка Спорт

Костоски и во наредните две години ќе игра за Гостивар

Слободен печат
Долгогодишниот македонски репрезентативец Александар Костоски одлучи да потпише нов договор со екипата на Гостивар која има големи амбиции за наредната сезона. Костовски и Гостивар се...
Кошарка Спорт

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат
Екипата на КК Гостивар по денешната промена на челната позиција, донесе уште една важна одлука за екипата, Марјан Србиновски и во следната сезона ќе биде...
Кошарка Спорт

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција
Екипата на Гостивар доби нов претседател, по истекот на мандатот на досегашниот Игор Ристоски, на раководната позиција претседател на Управниот одбор на КК Гостивар е...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје извиси за еден глас: Клубовите одлучија да нема шампион во кошаркарската Прва лига, но…

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Првата лига дека преку конференциска врска и електронско гласање одлучија МЗТ Скопје да не ја добие титулата, да нема шампион за...
Кошарка Спорт

Димчевски спортист за пример: Да останеме обединети, биди човек, подај рака!

Слободен печат
Ивица Димчевски во овие тешки моменти поради пандемијата на коронавирусот верува дека ќе помине и ова, само сите мораме да останеме обединети. 30-годишниот кошаркар, моментно...
Кошарка Спорт

Гостивар и Работнички ја продолжуваат трката за второто место

Слободен печат
Гостиварци ја научија лекцијата од киксот во Кавадарци и овој пат славеа со 79:91 над Куманово со што ја продолжија трката за второто место со...
Кошарка Спорт

Убав гест од КК Гостивар: Донирани средства на 12 семејства! (ФОТО)

Слободен печат
Првиот меч на КК Гостивар во првенството пред своите гледачи против Кожув беше од хуманитарен карактер. Собраните средства од натпреварот беа искористени да им се...
Кошарка Спорт

Репрезентативецот Костовски останува во Гостивар

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Александар Костовски и во наредната сезона ќе го носи дресот на прволигашот Гостивар. Костовски и Гостивар се договорија да ја продолжат соработката...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје експресно во финалето

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје по осми пат едноподруго ќе игра во финалето на кошаркарскиот плејоф откако со максимални 3:0 го елиминира Гостивар. Последната трета победа...