Tag : кирил изов

Спорт Фудбал

Најдобрите македонски фудбалерки без Андонова и Рочи против Франција

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 22. септември ја пречекува Франција на Националната арена „Тодор Проески“ во натпревар од квалификациите за Европското првенство. За нашата женска...