4 C
Скопје

Tag : кикбокс маитаи федерација

Останатo Спорт

ФОТО: Одржано првото Национално првенство во кикбокс, Шампион најуспешен

Слободен печат
Кикбокс клубот Шампион е најуспешниот клуб на Првото национално кикбокс првенство кое се одржа изминатиот викенд во Арената „Борис Трајковски“ во организација на Кик бокс...
Останатo Спорт

Дејан Митровски-Урко реизбран за претседател на Кикбокс Маитаи федерацијата

Слободен печат
Денеска во малата сала во СЦ „Борис Трајковски“ се одржа Собранието на Кикбокс Маитаи федерацијата на Македонија на која присуствуваа 15 од 18 делегати, 11...