-2 C
Скопје

Tag : Киелце

Ракомет Спорт

Четири ракометари на Вардар се позитивни на коронавирус

Слободен печат
Ракометарите на Вардар пред два дена загубија на гостувањето во Полска во рамките на Лигата на шампионите, но освен два бода на играчите на Киелце...
Ракомет Спорт

Алушовски: Ова е реален резултат

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во само шест дена го претрпеа и вториот пораз во натпреварите со Киелце во Лигата на шампионите. Овој пат на гости и...
Ракомет Спорт

Вардар без шанси против Киелце

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во рок од шест дена два пати загубија од Киелце во Лигата на шампионите. За разлика од минатонеделниот натпревар во Скопје кога...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Ристовски во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ!

Слободен печат
После четвртиот одигран натпревар од „А“ групата во Лигата на шампионите, Вардар 1961 е на шестото место на табелата со три бода. На вчерашниот последниот...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Кога имаш лоши минути, тешко е против врвни европски екипи!

Слободен печат
Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје екипата на Вардар 1961 загуби од екипата на Киелце во натпревар од седмото коло во Лигата на Шампионите....
Ракомет Спорт

Алушовски: Сè она што погрешивме во нападот, Киелце знаеше да го казни!

Слободен печат
Во својот четврти натпревар сезонава Вардар 1961 во Лигата на шампионите загуби вечерва на домашен терен со 29:33 од полскиот Киелце. „Црвено-црните“ имаа одличен почеток,...
Ракомет Спорт

ФОТО: Душебаев распали со „своите“ Вардарци

Зоран Спасоски
Ракометарите на Вардар го доживеаја првиот пораз на домашен терен во годинешното издание на Лигата на шампионите. Вардарци во СЦ Јане Сандански се поразени од...
Ракомет Спорт

Вардар против Киелце во ракометната класика 

Слободен печат
Натпреварите со полскиот тим станаа веќе навика во Лигата на шампиони и поради тоа миленикот на „комитите“, Тимур Дибиров смета дека овие дуели се ракометна...
Ракомет Спорт

Дисингер: Ќе биде тешко, имаме само три натпревари во три месеци, додека Киелце е во полн натпреварувачки ритам

Слободен печат
Ракометарот на Вардар, Кристијан Дисингер вели дека отсуството на натпревари е голем хендикеп за македонскиот тим пред утрешната пресметка со Киелце во Лигата на шампионите....
Ракомет Спорт

Дибиров: Дуелите меѓу Вардар и Киелце се ракометна класика, одиме на победа

Слободен печат
Ракометарите на Вардар утре (18.45 часот) ги продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите и тоа по пауза од речиси еден месец. Ривал на „црвено-црните“ е...