1 C
Скопје

Tag : казнет

Вести Македонија

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок. Министерството за...
Хроника

Скопјанец казнет со 2.000 евра за непочитување на самоизолација

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице кое не постапило согласно издаденото Решение за задолжителна самоизолација. Против обвинетиот пред надлежен суд е поднесен...
Хроника

Казнет обезбедувач на Сашо Мијалков

Вечерва во близина на хотелот „Мериот“ во Скопје полициска патрола запрела возило „сеат“ кое било управувано од машко лице кое се претставило дека работи како...
Останатo Спорт

Хамилтон казнет поради инцидент со Раиконен (ВИДЕО)

Слободен печат
Првично беше објавено дека Леклер заврши пред второпласираниот Хамилтон, но доаѓаат нови информации кога станува збор за стартниот ред в недела. Хамилтон во еден момент...