-2 C
Скопје

Tag : карактер

Забава Магазин Магазин слајдер

Сакате или не сакате снег: Еве што тоа говори за вашиот карактер!

Слободен печат
Прочитајте како вашиот однос кон снегулките може да ги открие цртите на вашата личност… Првата асоцијација на снег е детската радост, како и забавното играње...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Секој хороскопски знак знае како да ги изнервира оние околу него: Прочитајте со која ваша особина го правите тоа!

Слободен печат
Секој од нас си има свои „бубачки“ со кои им оди на нерви на оние околу нас....
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете што означува бојата на очите за вашиот карактер!

Слободен Печат
Како што вели народната поговорка, очите се навистина огледало на душата и многумина се обидуваат да протолкуваат дали тие ја одредуваат личноста. Многумина се согласуваат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Расата на вашиот домашен миленик ја открива вашата личност

Слободен печат
Честопати сме изненадени кога гледаме колку кучето може да личи на неговиот сопственик. Понекогаш тоа е само физичка сличност, друг пат кучињата и сопствениците имаат...
Забава Магазин Магазин слајдер

Бојата на вашите очи има посебно значење – Сини, зелени, црни… еве што кажува таа за вас!

Слободен печат
Научниците од Шведска направиле истражување во кое испитувале 428 лица и поврзаноста меѓу бојата на нивните очи и личноста. Еве што откриле. Кафени очи: јак...
Жена Магазин

Какви модни комбинации сакате, какви нијанси носите, ви го откриваме стилот и карактерот само со еден поглед

Слободен печат
Гардеробата која ја носите, смелите или умерени модни комбинации, нијансите кои ги одбирате, трендовските модни парчиња од актуелната понуда или „баш ми е гајле“, упатен...
Жена Магазин

Што открива за вас бојата која преовладува во гардероберот

Слободен печат
Според изјавите на стилистот и авторот на книгата Color Your Style, Дејвид Зајл, иако во вашиот ормар има многу бои и нијанси, секогаш постои некоја...
Забава Магазин

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и подобро запознајте го!

Слободен печат
Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е...
Жена Магазин

Потврдено: Жените со тежок карактер се попаметни

Слободен печат
Ако некогаш за себе сте чуле дека сте „тешка“ и комплицирана, од сега слободно тоа можете да го сфатите како комплимент. Имено, научниците тврдат дека...
Еспресо Хороскоп

Мала астро школа: Колку сме истрајни, стабилни, со силен карактер?

Фата Моргана
Кога сакаме да знаеме колку сме одговорни, стабилни, организирани, каква ни е самодициплината, но и кои се нашите стравови, тогаш ја гледаме поставеноста на наталниот...