• Кандахар

Силна експлозија во џамија во Кандахар, бројот на жртвите засега непознат

Засега не се знае бројот на жртвите во силната експлозија што денеска одекна во џамија во авганистанскиот град Кандахар, пренесуваат француските медиуми, иако британски Би-Би-Си наведува дека има многу загинати. Експлозијата се случи за време на петочната молитва. Снимките што се појавија на социјалните мрежи покажуваат верници како во паника бегаат по експлозијата. BREAKING – …

Силна експлозија во џамија во Кандахар, бројот на жртвите засега непознат Read More »