2 C
Скопје

Tag : канализација

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Трупови од животни и пелени, причина за затнување на канализацијата во Скопје

Градежен шут, мебел, ќебиња, јамболии, трупови од животни, пелени, влажни марамчиња, остатоци од храна. Ова е само дел од отпадот кој наместо во кантите за...
Вести Свет Слајдер

АПА: Мутираниот коронавирус можно е да е присутен во виенската канализација

И.И.
Новата варијатна на коронавирусот, првпат детектирана во Велика Британија, можно е да е присутна во канализацијата на Виена, соопшти австриската новинска агенција АПА. Агенцијата посочува...
Скопје

Шалтерите за наплата во дирекцијата на ЈП Водовод и канализација нема да работат во сабота

МИА Агенција
ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека во сабота, 2 јануари, нема да работат шалтерите за наплата во дирекцијата и наплатниот пункт во Сарај....
Вести Свет

Дождот ја преполни канализацијата во Мексико: Сите се изненадија што пронајдоа во неа (ВИДЕО)

Алек Стојковски
Силното невреме и обилните врнежи во Мексико предизвикаа преполнување на канализацијата, па локалните власти започнале нејзино чистење. Меѓутоа, при чистењето сите се изненадиле што пронашле....
Вести Македонија

ЈП „Водовод и канализација“ изработи нова канализациска мрежа за ЈП „Лајка“

Слободен печат
Секторот Канализација при ЈП „Водовод и канализација” – Скопје изработи нова канализациска мрежа за потребите на јавното претпријатие за хуман третман на животни скитници „Лајка”....
Вести Скопје

Се поставува атмосферска канализација на улица „Христо Татарчев”, крак 14

Слободен печат
Општина Кисела Вода во месната заедница Припор, на ул. „Христо Татарчев”, крак 14, поставува атмосферска канализација. По завршувањето на работните активности за поставување на канализацијата,...
Вести Македонија

Спасовски: За три години изградени повеќе од 300 километри атмосферска канализација

Слободен печат
За три години изградивме повеќе од 300 километри атмосферска канализација во сите општини во државата, а Јурумлери е единственото населено место во нашата земја и...
Вести Свет

Повторно траги од коронавирусот во париската канализација

Слободен печат
Траги од новиот коронавирус повторно се пронајдени во отпадните води во Париз, што го поставува прашањето за  можно враќање на епидемијата, јави дописникот на МИА....
Вести Економија

Сугарески: Градиме како што не се градело изминативе 30 години

Слободен печат
– И покрај здравствената криза задволен сум од начинот на кој се реализираат капиталните инвестиции и согласно податоците кои ги добивам очекувам вториот квартал да...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Зборувајте за неасфалтираните улици, немањето водовод и канализација во Чаир, а не за Обама

Горан Наумовски
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук го искоментира перформансот на подмладокот на ДУИ кои вечерва со огромен светлечки транспарент на скопската тврдина Кале...