Tag : калиопи

Еспресо Шоу биз

Владо Јаневски на Инстаграм следи само една колешка од македонската естрада – дознајте која е! (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по се изгледа не е голем зависник од социјални мрежи....
Еспресо Шоу биз

Погледнете кој српски актер беше во публика на концертот на Калиопи во Белград (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку дена нашата позната пејачка Калиопи Букле во рамки на нејзината турнеја во поранешните југословенски републики, одржа концерт и во Белград. Концертот се одржал...
Еспресо Шоу биз

Калиопи без ГРАМ шминка! И дваесетгодишните девојки ќе и љубоморат! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Калиопи Букле по се изгледа е зависна од Инстаграм. Речиси да нема ден, а таа да не објави нешто на својот профил. Покрај...
Еспресо Шоу биз

КАЛИОПИ продолжува со настапи во регионот: На импресиите им нема крај (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред најавуваниот концерт што треба да го одржи во Требиње на 19 август во рамки на одбележувањето на празникот на градот, Свето преображение, Калиопи настапи...
Еспресо Шоу биз

Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Слободен печат
Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите...
Еспресо Шоу биз

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Слободен печат
Традиционално, пред изгрејсонце на Велики четврток, се вапсуваат првите велигденски јајца. Погледнете како тоа го направија ѕвездите од македонската естрада:...