Tag : кадетска репрезентација

Кошарка Спорт

Кошаркарските кадети 12. во Европа

Слободен печат
Кадетската репрезентација на Македонија го заврши настапот на Европското Првенство во Удине на 12. Позиција. Во последниот натпревар на ЕП за кошаркари до 16 години,...
Ракомет Спорт

Брестовац: Не сум задоволен од пласманот, а навредите се бидејќи не играат татини синови

Слободен печат
Македонската репрезентација на Македонија до 19 години го заврши настапот на Светското првенство на 13. позиција, по што селекторот Данило Брестовац, одлучи да даде свое...
Кошарка Спорт

Младите кошаркари обезбедија опстанок во елитата

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години брзо го заборави катастрофалниот пораз од Русија во осминафиналето и се врати на победничките патеки на Европското првенство...
Ракомет Спорт

Неевропските репрезентации не ни лежат

Слободен печат
Македонската кадетска ракометна репрезентација со пораз од 22:31 ги заврши настапите во групната фаза на Светското првенство до 19 години. Според селекторот Данило Брестовац, голем...
Ракомет Спорт

Брестовац: Најгрдата победа е поубава од најубав пораз

Слободен печат
Кадетската репрезентација на Македонија загуби со 26:29 од фаворизираната Данска на СП. Ова беше втор пораз за кадетите и по четири кола имаат половичен ефект...
Ракомет Спорт

Пановски го објави списокот на кадетките за ЕХФ шампионатот

Слободен печат
Селектор на женската кадетска репрезентација, Владимир Пановски, го објави спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 шампионат во Италија....