• Кабул

Експлозија во Кабул, се стравува дека има голем број повредени

Во главниот град на Авганистан, Кабул денеска се случи експлозија, и се стравува дека има голем број повредени, јавува Радио Слободна Европа. Експлозијата се случила во прометна улица во западниот дел на Кабул, каде што редовно се среќаваат членовите на шиитската муслиманска заедница. На снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како возила на Итна …

Експлозија во Кабул, се стравува дека има голем број повредени Read More »