-6 C
Скопје

Tag : југ

Вести Регион

Ирански медиуми: Соборен неидентификуван дрон на југ во државата

Слободен печат
Иранските медиуми јавија денеска за соборен дрон над пристаништето Махшахр на југ во државата. Засега не е јасно дали дронот бил воен или цивилен. Според...