Tag : јама

Вести Свет

Пронајдени 13 тела во јама во Мексико

Слободен печат
Волонтери денеска пронашле 12 скелети и едно тело во фаза на распаѓање во плитка јама во пустина кај мексиканското одморалиште Порто Пенаско. Обвинителите во северната...
Вести Регион

ТРАГЕДИЈА ја потресе Албанија: Девојче падна во јама за наводнување, мајка и скокна да ја спаси, но двете се удавија

Слободен печат
Две лица се удавија во јама за наводнување во албанскиот град Поградец, односно во селото Аларуп, а жртвите се мајка и ќерка. Девојчето кое било...
Вести Ви Препорачуваме Свет

УЖАС во Италија: Се отвори земјата, камион падна во голема јама

Слободен печат
Неверојатни слики како во фантастичните филмови, пристигнуваат од територијата на провинцијата Наполи во Италија. Голема и длабока јама од неколку метри се отвори на патот...