• Јалдз Веапоска

ВИДЕО: Одложено судењето против струшките лекари, Јалдз Веапоска додека чека правда остана и без жолчка

Во Основниот суд во Струга денеска по трет пат беше одложено судењето на тројцата лекари од струшката болница кои во 2020 година при породување со царски рез на дебарчанката Јалдиз Веапоски, и ги извадија матката, јајникот и бубрег. На обвинителна клупа се директорот на струшката болница и гинеколог доктор Мухамед Асани, неговиот син д-р Блертон …

ВИДЕО: Одложено судењето против струшките лекари, Јалдз Веапоска додека чека правда остана и без жолчка Read More »